reklama

Hamás v prohlášení potvrzujícím úmrtí označil Arúrího za jednoho z lídrů a symbolů palestinského národa. Radikálové zdůraznili, že ani podobné izraelské útoky nezastaví palestinský odpor proti židovskému státu.

Zástupci Izraele zatím útok nijak nekomentovali, takže se ani oficiálně nepřihlásili k odpovědnosti za něj. Podle webu Times of Israel ale jeden z činitelů amerického Pentagonu pod zárukou anonymity potvrdil deníku Washington Post, že za úder nedaleko Bejrútu jsou zodpovědní Izraelci.

Podle libanonských médií útočil dron, přičemž explozi na předměstí Bejrútu, které je známou baštou islamistického hnutí Hizballáh nepřežili celkem čtyři lidé. Libanonský premiér Nadžíb Míkátí odsoudil izraelský útok a označil ho za další zločin.

Izrael už téměř tři měsíce vede s teroristickým hnutím Hamás válku v Pásmu Gazy. Teroristé v sobotu 7. října vpadli na izraelské území a zavraždili přibližně 1200 lidí, především civilistů. Zmocnili se také více než dvou stovek rukojmích. Izrael reagoval bombardováním a pozemní invazí do palestinské enklávy na pobřeží Středozemního moře.