reklama

Syrská média předtím informovala, že nejméně dva lidé přišli o život a dalších šest jich bylo zraněno ráno při útoku na budovu v Damašku. Představitel Islámského džihádu potvrdil, že byl zasažen dům politického vůdce Akrama Adžúrího. V prohlášení Islámský džihád z útoku obvinil "sionistického zločineckého nepřítele". Syrská státní média uvedla, že zasažen byl dům v západní části města v blízkosti libanonské ambasády.

Izrael v uplynulých letech podnikl stovky náletů v Sýrii proti Íránu a libanonskému šíitskému hnutí Hizballáh, které označuje za největší hrozbu pro izraelské hranice, napsal Reuters.

Dnes ráno Izrael také zasáhl dům vysoce postaveného velitele Islámského džihádu v palestinském Pásmu Gazy. Izrael uvedl, že Bahá abú Atta inicioval několik příhraničních útoků na Izrael a plánoval další. Izraelská armáda v prohlášení Attu označila za "tikající bombu" s tím, že plánoval teroristické útoky v brzké době.

Při dnešním zásahu v Gaze byla podle Islámského džihádu zabita také Attova manželka a další dva lidé byli zraněni. Podle The Times of Israel Islámský džihád uvedl, že zabitím Atty izraelský premiér Benjamin Netanjahu překročil červenou linii.

"Jdeme do války. Netanjahu překročil všechny červené linie atentátem na velitele Jeruzalémských brigád (ozbrojeného křídla Islámského džihádu) Bahá abú Attu. Budeme reagovat tvrdě, " uvedl velitel Islámského džihádu Zijád Nachla.

Ozbrojenci v Gaze na kroky Izraele reagovali odpálením raket. Výstražné sirény se rozezněly i v Tel Avivu. Izraelské úřady nařídily uzavřít školy v jižní a centrální části země a vyzvaly civilisty,aby zůstali doma a nechodili do práce, pokud to není naprosto nutné. Podle dostupných informací nebyl nikdo zraněn, izraelská média uvedla, že izraelský systém protivzdušné obrany několik raket sestřelil.

reklama