Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jak z hororu. Město čelí invazi, obyvatelé jsou zoufalí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Statisíce netopýrů zaplavily město Ingham v australském státě Queensland - a místní obyvatelé už s touto přírodní invazí ztrácejí trpělivost.

Netopýři nyní mají nad lidskými obyvateli početní převahu. Ve městě působí chaos a lidé si stěžují na zápach, špínu a hluk, informuje BBC.

#AUSTRALIA | La extraña invasión de Murciélagos supera la cantidad de habitantes en #Ingham, #Queensland. #Strange #Phenomenon #Bats pic.twitter.com/4jTl3xMdLd

— The News Círculo (@CirculoGloBal_I) February 7, 2020

Městské úřady ale nemohou nařídit vybíjení netopýrů, protože ti jsou chráněni.

Bez bližšího upřesnění proto jen oznámily, že se pokoušejí "přesvědčit" netopýry, aby se vrátili do svého původního prostředí.

Témata:  Austrálie zvířata zajímavosti

Související

Aktuálně se děje

6. března 2026 18:39

Trump není troškař. Volá po íránské bezpodmínečné kapitulaci

Spojené státy se jako jeden z hlavních aktérů nynějšího konfliktu na Blízkém východě také snaží postarat o své občany, kteří po sobotním zahájení operací zůstali v ohrožené oblasti. V pátečním příspěvku na sociální síti Truth Social to potvrdil americký prezident Donald Trump.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy