Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jak zabránit válce? Francie má řešení situace mezi Izraelem a Hizballáhem

Izrael, ilustrační foto
Izrael, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Francouzský ministr zahraničí Stéphane Séjourné představí libanonským činitelům návrhy, které mají zabránit válce mezi libanonským hnutím Hizballáh a Izraelem a snížit napětí v regionu.

Podle agentury Reuters to ministr prohlásil po návštěvě mírových sil OSN v jižním Libanonu.

Izrael a hnutí Hizballáh, které ovládá velkou část jižního Libanonu, se střetly v roce 2006. Když Izrael loni v říjnu zahájil válku proti palestinskému islamistickému hnutí Hamás v Pásmu Gazy, došlo k přeshraniční palbě na severní izraelské hranici mezi Hizballáhem a izraelskou armádou.

"V současné situaci bychom, kdyby nebyla válka v Gaze, mohli hovořit o válce v jižním Libanonu z důvodu množství útoků," uvedl dnes Séjourné. "Předložím místním činitelům návrhy, jak stabilizovat tuto oblast a zabránit válce," dodal.

Séjourné má jednat v Libanonu s předsedou parlamentu Nabíem Barrím, prozatímním premiérem Nadžíbem Míkátím a náčelníkem generálního štábu libanonské armády Josephem Aúnem.
   

Témata:  Francie Izrael Hizballáh

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy