Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jak zabránit válce? Francie má řešení situace mezi Izraelem a Hizballáhem

Izrael, ilustrační foto
Izrael, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Francouzský ministr zahraničí Stéphane Séjourné představí libanonským činitelům návrhy, které mají zabránit válce mezi libanonským hnutím Hizballáh a Izraelem a snížit napětí v regionu.

Podle agentury Reuters to ministr prohlásil po návštěvě mírových sil OSN v jižním Libanonu.

Izrael a hnutí Hizballáh, které ovládá velkou část jižního Libanonu, se střetly v roce 2006. Když Izrael loni v říjnu zahájil válku proti palestinskému islamistickému hnutí Hamás v Pásmu Gazy, došlo k přeshraniční palbě na severní izraelské hranici mezi Hizballáhem a izraelskou armádou.

"V současné situaci bychom, kdyby nebyla válka v Gaze, mohli hovořit o válce v jižním Libanonu z důvodu množství útoků," uvedl dnes Séjourné. "Předložím místním činitelům návrhy, jak stabilizovat tuto oblast a zabránit válce," dodal.

Séjourné má jednat v Libanonu s předsedou parlamentu Nabíem Barrím, prozatímním premiérem Nadžíbem Míkátím a náčelníkem generálního štábu libanonské armády Josephem Aúnem.
   

Témata:  Francie Izrael Hizballáh

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.