Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Japonsko zasáhlo zemětřesení, hrozí tsunami

Následek zemětřesení, ilustrační fotografie
Následek zemětřesení, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Severovýchodní Japonsko zasáhlo silné zemětřesení o síle až 7,2 stupně, uvedla japonská stanice NHK. Úřady vydaly varování před vlnou tsunami, která by mohla mít až jeden metr. Zasáhnout by mohla pobřeží v prefektuře Mijagi na ostrově Honšú, uvádí agentura Kjódó.

Epicentrum zemětřesení bylo v hloubce asi 60 kilometrů od pobřeží prefektury. Na japonské stupnici seismické intenzity dosáhlo hodnoty 5, přičemž sedm je nejvyšší možná hodnota. Otřesy byly cítit v několika oblastech východního Japonska včetně 400 kilometrů vzdáleného Tokia.

Kvůli zemětřesení byl přerušen provoz rychlovlaků šinkanzen v oblasti. Společnost Tohoku Electric Power pozastavila provoz jaderné elektrárny Onagawa a prověřuje, zda nebylo zařízení poškozeno, píše NHK.

Témata:  Japonsko zemětřesení tsunami

Související

Aktuálně se děje

26. března 2026 13:56

Vladimír Polívka jako novopečený otec. Partnerce vysekl ohromnou poklonu

Poprvé otcem se během loňského babyboomu v českém šoubyznyse stal člen slavného hereckého rodu Vladimír Polívka. V aktuálním rozhovoru prozradil, jak si užívá novou životní roli. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy