Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Je to senilní dědeček, řekl Medveděv k Bidenově kandidatuře

Dmitrij Medveděv
Dmitrij Medveděv
Foto: kremlin.ru

Ruský exprezident Dmitrij Medveděv v úterý nazval amerického prezidenta Joe Bidena "senilním a zoufalým dědečkem". Reagoval tak na oznámení jeho opětovné kandidatury, uvedl server Moscow Times.

"Biden se rozhodl. Zoufalý dědeček. Kdybych byl v pozici americké armády, rychle bych vyrobil falešný kufřík s vymyšlenými jadernými kódy, pokud by vyhrál. Tím by se předešlo nenapravitelným následkům," napsal na Telegramu.

Biden v úterý oznámil, že chce v příštím roce opět kandidovat na prezidenta Spojených států. Odůvodnil to tím, že chce více času na to, aby "udělal svou práci". Kritici ale upozorňují na jeho věk, kdy by mu na konci možného druhého funkčního období bylo 86 let.

Medveděv, který je zástupcem šéfa ruské Národní bezpečnostní rady, je častým kritikem Západu, především na sociálních sítích.

Témata:  Dmitrij Medveděv Joe Biden

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 16:30

Scholz promluvil o opětovné kandidatuře na kancléře

Německý kancléř Olaf Scholz, člen Sociálnědemokratické strany Německa (SPD), oznámil na tiskové konferenci, že se znovu plánuje ucházet o post předsedy německé vlády. Potvrdil to podle agentury Bloomberg krátce po oznámení termínu příštích voleb do Spolkového sněmu, které proběhnou 28. září 2025.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy