Zpráva úřednice Sue Grayové bude zveřejněná bez těch částí, které se týkají policejního vyšetřování večírků, a to na žádost londýnské metropolitní policie. Ta požádala, aby byly tyto události jen "minimálně" zmíněné. Londýnská policie oznámila na začátku týdne, že zahájila vlastní vyšetřování údajného porušení koronavirových pravidel. Dříve to přitom odmítala.

Britská média v posledních týdnech informovala o několika případech, kdy se v premiérově úřadě konaly večírky v době, kdy vláda po veřejnosti požadovala, aby dodržovala přísné koronavirové restrikce.

Johnson pochybení připustil. V některých případech ale tvrdil, že netušil nebo nebyl informován o tom, že večírky nejsou v souladu s koronavirovými opatřeními. Během interpelací v parlamentu také uvedl, že kvůli skandálu nehodlá odstoupit. Vyslovil se však pro odstoupení ministrů, kteří poslance vědomě klamali.

Zprávu z interního vyšetřování s napětím očekává britská veřejnost, opozice ale i poslanci z Johnsonovy Konzervativní strany. Pokud z vyšetřování vyplyne, že premiér či jeho zaměstnanci porušili pravidla uzávěr, záležitost by pravděpodobně mohla dospět k hlasování o vyslovení nedůvěry premiérovi.