Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

K vítězství nad Ruskem potřebujeme desetkrát více podpory, tvrdí Kyjev

Ukrajinská armáda
Ukrajinská armáda
Foto: mil.in.ua

Ukrajina je vděčná za veškerou vojenskou pomoc ze zahraničí, od svých západních spojenců by potřebovala minimálně desetkrát více podpory, aby byla schopna válku letos vyhrát. Podle serveru Ukrajinska pravda to uvedl náměstek ukrajinského ministra zahraničí Andrij Melnyk.

"Jsme vděční našim spojencům za vojenskou pomoc. Ale pořád to není dost. Ukrajina jí potřebuje desetkrát více, aby dokázala skoncovat s ruskou agresí ještě letos," napsal na Twitteru bývalý velvyslanec Ukrajiny v Německu.

Apeloval na spojence, aby věnovali na zbraně pro Ukrajinu jedno procento svého HDP, což by představovalo velké zvýšení pomoci oproti současnému stavu. Jen v případě Německa by to činilo přes 39 miliard eur.

Melnyk dodal, že země, které podporují Ukrajinu, již celkově poskytly pomoc za přibližně 55 miliard eur. Obratem ale dodal, že tato částka je stále nízká v porovnání například s výdaji z dob druhé světové války.

Témata:  válka na Ukrajině Ukrajina Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 9:50

O osudu unesených rukojmích rozhodne příměří, tvrdí Hamás

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy