Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kanada se potýká s masivními lesními požáry, desítky jich nejsou pod kontrolou

Požár, ilustrační fotografie.
Požár, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Kanada nadále bojuje s masivními lesními požáry. V Albertě, která je postižena zřejmě nejvíce, nemohou hasiči dostat pod kontrolu 27 požárů z celkových 91. Ohně se snaží zkrotit 2500 hasičů a 400 vojáků, uvedla média.

"Vzhledem k množství požárů, které v současné době vidíme v krajině, bude trvat měsíce, než budou všechny tyto požáry pod kontrolou, pokud nedojde k významnému posunu počasí," řekla mluvčí záchranných složek v Albertě Josée St-Ongeová.

Dodala, že bude zapotřebí další pomoci. Nouzový stav vyčerpá současné zdroje a provincie bude muset žádat o mezinárodní posádky. "Není pochyb o tom, že to bude náročné léto a že se budeme muset poohlédnout po jiných zdrojích pomoci," řekla.

"Doufáme, že nám počasí nějak pomůže, ale můžeme se s touto situací vypořádávat po zbytek léta," doplnila mluvčí.

Podmínky panující na místě ztěžují létání nad požáry. I když se na několik dní utlumil vítr a teploty poklesly, očekává se, že o tomto víkendu se vrátí horko a sucho, což zastavení požáru nijak nepomůže.

Témata:  Kanada požáry

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 10:23

Izrael nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci

Izrael v pondělí nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci. Údajně se mají schovat před „silovou operací“ proti Hamásu. Izraelský nálet v oblasti ještě téhož dne zabil několik desítek lidí. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy