reklama

Podle prohlášení Kensingtonského paláce, které citovala BBC, se Kate zotavuje podle plánu. Nyní se přesouvá domů do Windsoru, kde bude pokračovat v domácím léčení. Po téměř dvou týdnech se vrátí k dětem a manželovi Williamovi, který ji během hospitalizace navštívil v nemocnici.

Palác dále uvedl, že princ a princezna z Walesu chtějí ohromně poděkovat lékařskému personálu a také lidem z celého světa za přání brzkého uzdravení.

Kate se neobjevila na veřejnosti od Vánoc, na soukromou kliniku London Clinic nastoupila a také ji dnes opustila, aniž by ji kdokoliv spatřil. V nemocnici strávila celkem třináct nocí. Očekává se, že k pracovním povinnostem se nevrátí dříve než po Velikonocích.

Manželka následníka trůnu byla hospitalizována ve stejném zařízení, které aktuálně ošetřuje krále Karla III. Panovník před pátečním zákrokem kvůli zvětšené prostatě snachu navštívil. Sám pro tuto chvíli ještě zůstává v péči lékařů.

Nepříjemnou diagnózu si v nedávné době vyslechla také bývalá představitelka monarchie, vévodkyně z Yorku Sarah Fergusonová. Čtyřiašedesátileté bývalé manželce prince Andrewa byla po nádoru prsu diagnostikována i rakovina kůže.