Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kim v době pandemie zase provokuje. KLDR odpálila několik střel

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: www.boston.com

Severní Korea dnes vypálila několik střel s plochou dráhou letu o krátkém doletu do moře mezi Korejským poloostrovem a Japonskem, napsala agentura Reuters s odvoláním na velení jihokorejské armády. To rovněž uvedlo, že dále sleduje vývoj a spolu s americkými zpravodajskými službami test vyhodnocuje.

Dolet střel se odhaduje na asi 150 kilometrů.

KLDR už koncem března otestovala dvě balistické rakety krátkého doletu, které dopadly do oceánu u jejího východního pobřeží. Letos v březnu šlo o čtvrtý podobný raketový test.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v závěru loňského roku prohlásil, že KLDR nemá důvod prodlužovat své moratorium na zkoušky jaderných zbraní a raket dlouhého doletu.

Postěžoval si na "gangsterské sankce a nátlak" a varoval, že pokud USA nezmění nepřátelskou politiku vůči Pchjongjangu, KLDR bude pokračovat ve vývoji moderních zbraňových systémů. Přislíbil také, že brzy předvede "novou strategickou zbraň".

Témata:  Severní Korea Kim Čong-un severokorejské zbraně

Související

Aktuálně se děje

11. července 2026 8:34

Zuzana Belohorcová odtajnila cifru. Češi zjistili, kolik brala za Peříčko

Hlavně mužům asi není nutné připomínat, čím se Zuzana Belohorcová před mnoha lety proslavila. Málokdo ale věděl, kolik si jako televizní moderátorka vydělávala. A možná se bude divit, protože to bylo opravdu hodně peněz. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy