reklama

Donald Trump se ve své reakci obrátil přímo na severokorejského vůdce Kim Čong-una. "Pane předsedo, Joe Biden je možná ospalý a velmi pomalý, ale vzteklý pes to není. Ve skutečnosti je o něco lepší," napsal prezident. Zároveň Kima vyzval, aby se přičinil o rychlé uzavření dohody o denuklearizaci Korejského poloostrova. "Brzy se uvidíme," uzavřel Trump svůj tweet.

Šéf Bílého domu pro svého politického soka většinou nenachází dobré slovo a označení "ospalý Joe" se už stalo trvalou součástí jeho twitterových útoků na opoziční demokraty.

Snaha prezidenta využít kontaktů s ukrajinskou vládou k předvolebním útokům na Bidena vyvolala skandál, který vyústil v přípravu ústavní žaloby proti Trumpovi. Bývalý viceprezident se podle nynějšího prezidenta zastával svého syna vyšetřovaného před třemi lety v Kyjevě pro podezření z podvodů.

Motiv útoků severokorejské agentury na Bidena není příliš jasný, ve zprávě se jen uvádí, že pomlouvá Kim Čong-una. Je prý načase, aby Biden zmizel ze života, protože "vykazuje známky posledního stádia demence".

reklama