Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

KLDR dokončila nový špionážní satelit, prohlédl si ho Kim Čong-un

Kim Čong-un
Kim Čong-un
Foto: china.org.cn

Kim Čong-un si prohlédl dokončený vojenský špionážní satelit, který Severní Korea plánuje poslat do vesmíru. Satelitní průzkum je podle severokorejského diktátora zásadním nástrojem v boji proti USA a Jižní Koreji.

Kim během úterní návštěvy schválil blíže nespecifikovaný plán příprav na vypuštění satelitu, uvedla ve středu podle AP agentura KCNA. Termín zatím známý není, podle analytiků může ke startu dojít během několika týdnů.

Existují však pochybnosti o možnostech satelitu. Někteří jihokorejští experti na základě zveřejněných snímků tvrdí, že družice se zdá být moc malá a podivně designovaná na to, aby zvládla posílat obrázky ve vysokém rozlišení.

Severokorejský diktátor byl na prohlídce společně se svou dcerou, oba byli oblečení do laboratorních plášťů.

Témata:  Severní Korea Kim Čong-un

Související

Aktuálně se děje

12. května 2026 13:11

Příběh Báry Basikové jako film. Natáčí ho slavná dokumentaristka

Mimořádný časosběrný dokumentární film Heleny Třeštíkové zachycuje padesát let života jedné z nejvýraznějších osobností české hudební scény – Báry Basikové. Sledujeme neuvěřitelně pestrou kariéru, která začala na rockových scénách, pokračovala v populárních muzikálových rolích a vrcholila hity na předních příčkách hitparád. Autentický filmový deník odhaluje zajímavé momenty z jejího života, včetně doposud nezveřejněných záběrů a vykresluje osobnost nejen zpěvačky, ale i ženy a matky. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy