reklama

Učinil tak krátce před dnešní návštěvou náměstka amerického ministra zahraničí Stephena Bieguna, který chce v Soulu jednat o možnostech, jak obnovit jaderné rozhovory s Pchjongjangem.

Náměstkyně severokorejského ministra zahraničí Čche Son-hui v reakci na výzvu Soulu, aby byly obnoveny rozhovory nejvyšších představitelů KLDR a USA, v neděli řekla, že Pchjongjang takovou "potřebu necítí". Dnes tento postoj zopakoval Kwon, informuje Reuters.

Jihokorejský prezident Mun Če-in, který byl zprostředkovatelem minulých jednání, vyzval 30. června k novému summitu. Soul podle jeho slov udělá vše pro to, aby se znovu sešli severokorejský vůdce Kim Čong-un a prezident Donald Trump, a to ještě před listopadovými prezidentskými volbami v USA.

Kim a Trump spolu jednali poprvé v Singapuru v roce 2018 a podruhé pak následujícího roku ve Vietnamu. Tam ale jednání skončila předčasně kvůli neshodám v pohledu na jaderné odzbrojení KLDR.

Kwon na adresu Soulu uvedl, že nastal čas, aby se přestal starat o cizí záležitosti. "Zdá se, že na tento zlozvyk není léku," řekl. "Řeknu to otevřeně ještě jednou, nemáme zájem sednout si společně se Spojenými státy," dodal Kwon.

Loading...

36 komentářů (Poslední 09.07. 07:57) Napište svůj názor

reklama