Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

KLDR uvedla, že poslední odpaly střel byly simulací jaderného úderu

Severokorejský diktátor Kim Čong-un
Severokorejský diktátor Kim Čong-un
Foto: dailymail.co.uk **dailymail.co.uk**

Odpaly střel, které Severní Korea provedla v posledních dvou týdnech, byly součástí cvičení severokorejské jednotky pro jaderné operace. Na cvičení na přelomu září a října osobně dohlížel vůdce země Kim Čong-un. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na severokorejská média.

Severokorejská oficiální tisková agentura KCNA uvedla, že KLDR při cvičení použila mimo jiné balistické střely s maketami jaderných hlavic. Severokorejské cvičení bylo reakcí na společné americko-jihokorejské vojenské manévry, které dále zvyšují napětí v regionu a představují vojenskou hrozbu pro Severní Koreu, napsala KCNA. Testy podle agentury simulovaly útoky na armádní velení, hlavní přístavy a letiště v Jižní Koreji.

"Jednotky Korejské lidové armády odpovědné za použití taktických jaderných zbraní pořádaly od 25. září do 9. října vojenské cvičení, aby otestovaly a vyhodnotily jadernou odstrašující schopnost země," sdělila KCNA.

Balistická střela, která při testu 4. října přeletěla Japonsko, byla nově vyvinutá střela, jež má vyslat silnější a jasnější varování nepřátelům země, uvedla KCNA.

Témata:  Severní Korea Kim Čong-un

Aktuálně se děje

14. července 2024 9:31

Světoví politici reagují na atentát na Trumpa. Ozval se i Babiš či Rakušan

Politické rozdíly stranou – na atentát proti Donaldu Trumpovi reagovali zahraniční politici ze všech koutů světa. Vyjadřují zneklidnění a znechucení nad útokem, zároveň však úlevu nad tím, že je kandidát v pořádku. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy