reklama

Odborníci tvrdí, že nový koronavirus mohl nakazit asi 100 000 lidí po celém světě. S odkazem na vědecké kruhy to uvedl server Guardian.

Toto číslo odhaduje například Neil Ferguson, odborník v oblasti veřejného zdraví na Imperial College. Ten uvedl, že jeho "nejlepší odhad" je, že virus zasáhl 100 000, ačkoli dosud existuje pouze několik tisíc potvrzených případů, a to většinou ve městě Wu-chan v Číně.

Alessandro Vespignani, profesor z vysoké školy Northeastern University v americkém Bostonu, tvrdí, že případů nákazy, včetně těch nezjištěných, je aktuálně pravděpodobně více než 25 000. Stejně hovoří i analýza, kterou koordinuje Northeastern University.

Vědci blíže k nákaze ale hovoří o jiných číslech. Na univerzitě v Hongkongu odhadují, že počet aktuálních případů překročil 40 000. Jisté je, že počet nemocných bude přibývat.

Řada ale nemusí pociťovat tak silné příznaky, aby je to donutilo vyhledat lékařskou pomoc. Je proto možné, že skutečného čísla se lékaři nikdy nedopátrají. 

Odborníci jsou díky tomu přesvědčeni, že úmrtnost na něj je podstatně nižší, než se uvádí. Jelikož je nemocných pravděpodobně mnohem více, procentuální počet zemřelých strmě klesá.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama