reklama

Novým koronavirem se v Německu nakazilo osm zaměstnanců firmy Webasto, která vyrábí automobilové díly. V polovině ledna se školení ve firmě účastnila žena z Číny, která si příznaků nemoci všimla až při návratu do vlasti. Od jednoho ze zaměstnanců se nakazily také jeho dvě děti a nyní i jejich matka.

Podle agentury DPA je zdravotní stav otce stabilizovaný. Matka a jejich dvě děti nevykazují žádné symptomy. Celá rodina je v karanténě v nemocnici.

Koronavirem se nakazili rovněž dva Němci, kteří o víkendu přiletěli evakuačním letadlem z čínského města Wu-chan. Právě z metropole provincie Chu-pej se začal nový koronavirus šířit. Nyní jsou oba v péči lékařů ve Frankfurtu nad Mohanem. Zbylí cestující ze stejného letadla museli po návratu do Německa na dva týdny do karantény.

Také pacient s koronavirem ve Španělsku je Němec. Podle všeho se nakazil od známého z bavorské firmy Webasto.

Jednoho nového nakaženého dnes oznámila také Británie. "U dalšího pacienta byly testy pozitivní na koronavirus. Celkový počet případů ve Spojeném království tak stoupl na tři," uvedl dnes vrchní zdravotnický činitel v zemi Chris Whitty. Zdůraznil, že pacient se nakazil mimo Británii.

Především v Číně, ale i v některých dalších zemích, je zatím registrováno přes 28.000 případů onemocnění; dosud nákaze podlehlo 565 osob - 564 lidí v Číně a jeden člověk na Filipínách. V Evropě se nákaza potvrdila kromě Německa a Británie také u lidí ve Francii, Finsku, Itálii, Španělsku, Švédsku a Belgii. Dva případy oznámilo Rusko, nemocní jsou z asijské části země. V Česku se zatím nákaza nepotvrdila.

Loading...

1 komentář (Poslední 07.02. 07:15) Napište svůj názor

reklama