Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Krádež optického kabelu zastavila provoz španělských rychlovlaků

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Marie Cvrčková, EuroZprávy.cz

Stovky cestujících využívajících rychlovlaky na železniční trati mezi Madridem a Barcelonou uvízly na celé hodiny na nádražích kvůli zloději, který ukradl 600 metrů optického kabelu sloužícího pro signalizační systém. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na španělskou společnost ADIF pečující o železniční infrastrukturu.

Noční krádež v oblasti Katalánska si vynutila zastavení provozu vlaků mezi dvěma největšími španělskými městy v době, kdy mnoho lidí zamířilo na letní prázdniny. Policie zadržela jednoho muže, který je z krádeže podezřelý.

Vlaky začaly opět jezdit před polednem místního času, kdy už se na perónech tísnily davy lidí. Mluvčí ADIF odhadl, že kvůli krádeži bylo nutné zrušit nejméně 15 odjezdů vlaků.

Témata:  vlaky Španělsko

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy