reklama

Camilla se ve čtvrtek odpoledne zúčastnila akce v katedrále v Salisbury, když dostala otázku, jak se daří jejímu manželovi. "Je velmi dojatý všemi dopisy a vzkazy od veřejnosti. Je to velice povzbuzující," uvedla královna podle BBC.

Ve středu byl král poprvé od zveřejnění diagnózy zachycen fotografy, když v autě po boku své ženy opouštěl Clarence House v Londýně, aby následně přesedl do helikoptéry, která jej přepravila do Sandringhamu v hrabství Norfolk.

Králi byl diagnostikován některý z druhů rakoviny, uvedl Buckinghamský palác v pondělí. Nemělo by jít o rakovinu prostaty, problém byl ale odhalen během nedávné léčby kvůli zvětšené prostatě. Panovník již zahájil léčbu onkologického onemocnění.

"Král zůstává pozitivní ohledně své léčby a vyhlíží návrat k plnému vykonávání povinností v co nejkratší možné době," sdělil palác. Pro tuto chvíli odložil všechny naplánované veřejné akce, přičemž ho zastupují ostatní členové rodiny. Pokračuje nicméně ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání.

Princ William zahájil záskok ve středu, kdy promluvil na charitativní akci londýnské letecké záchranné služby. "Chci využít této příležitosti a poděkovat za milé zprávy plné podpory pro Catherine a mého otce, zejména v posledních dnech," řekl následník trůnu.