Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kreml bude sledovat summit NATO, přiznal Peskov

Dmitrij Peskov
Dmitrij Peskov
Foto: kremlin.ru

Rusko bude s ohledem na údajný protiruský étos NATO a domnělou účast členských zemí aliance v konfliktu na Ukrajině bedlivě sledovat prohlášení i rozhodnutí během červencového summitu. Třídenní setkání lídrů ze všech států bloku začíná dnes v americkém Washingtonu. 

"Budeme summit sledovat opravdu podrobně, protože Severoatlantická aliance jako aliance vnímá Rusko jako svého nepřítele a soupeře. A tato aliance se podílí na konfliktu na Ukrajině, bojuje za Ukrajinu," řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov podle ruské státní agentury TASS. 

Moskva se podle Peskova chce soustředit na jakoukoliv rétoriku, jednání či rozhodnutí, která budou učiněna během summitu. 

Letošní summit NATO se koná od úterý do čtvrtka v americkém Washingtonu a je posledním za vedení současného generálního tajemníka Jense Stoltenberga. Hlavním tématem setkání lídrů členských států aliance bude podpora Ukrajině, která již přes dva roky čelí plnohodnotné ruské invazi.

Česko bude na summitu reprezentovat delegace, kterou tvoří prezident Petr Pavel, ministryně obrany Jana Černochová (ODS), šéf diplomacie Jan Lipavský (Piráti) a náčelník armádního generálního štábu Karel Řehka. 

Témata:  Dmitrij Peskov Rusko NATO

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 13:13

Deštivé počasí má pokračovat. V části ČR bude vydatně pršet

Nová varování před extrémními projevy počasí v Česku vydal v sobotu hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V části území varuje před vydatnými dešťovými srážkami, které mohou zvednout hladiny vodních toků. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy