"Někteří z nich (wagnerovců), pokud budou chtít, mohou později podepsat kontrakty s ministerstvem obrany," řekl Dmitrij Peskov podle TASS. "Týká se to také bojovníků, kteří se rozhodli nezúčastnit této ozbrojené vzpoury," vysvětlil.

Podle mluvčího Kremlu si část žoldnéřů rozmyslela svou účast v samém začátku povstání. "Dokonce požádali o asistenci policie a dalších při návratu na stálá místa svého nasazení," dodal Peskov.

Zatímco Rusové lákají wagnerovce pod svá křídla, chystané sankce proti skupině ze strany Spojených států amerických se odkládají. S odvoláním na své zdroje to uvedl deník Wall Street Journal. "Washington nechce, aby to vypadalo, že stojí na něčí straně," řekl jeden ze zdrojů.

USA chtěly nové sankce oznámit v úterý. Prigožinovi žoldnéři jim čelí opakovaně, letos v lednu je americké ministerstvo financí označilo za nadnárodní zločineckou organizaci.

Rusko se v sobotu potýkalo s ozbrojenou vzpourou od brzkých hodin. Prigožin předtím prohlásil na telegramu, že ruské ministerstvo obrany zaútočilo na jeho síly. Ministerstvo to popírá. Ruský prezident Vladimir Putin v dopoledním projevu přiznal "složitou situaci" v Rostově na Donu. Wagnerovci tam obsadili veškerá klíčová místa včetně velitelství zodpovědného za vojenské operace na Ukrajině. Následně se vydali směrem na Moskvu.

Večer Prigožin oznámil, že svým jednotkám nařídil, aby zastavily postup na hlavní město a vrátily se na své základny. Stalo se tak po domluvě s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem, který s ním jednal na základě mandátu od Putina. Dohoda má zaručit bezpečí bojovníkům z Wagnerovy skupiny i jejich šéfovi, který se podle ní přesune do Běloruska. Trestní stíhání jeho osoby bylo zrušeno.