Během útoku byla zasažena pětipodlažní budova, informoval server . „Podle dostupných informací tři obyvatelé domu zemřeli. Dvacet pět lidí je zraněných. Další jsou stále pod troskami,“ uvedl gubernátor Dněpropetrovské oblasti Serhiy Lysak. Dva lidé byli zraněni ve dvou dalších lokalitách, doplnil.

Na útok prostřednictvím twitteru reagoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Další teroristické rakety, ruští vrazi pokračují ve válce proti obytným budovám, obyčejným městům a lidem,“ napsal. Potvrdil, že po útoku na místě zůstali mrtví a ranění a zasahují záchranné složky.

Zelenskyj u příspěvku sdílel videoklip, na němž je vidět masivní požár a úsilí místních hasičů jej uhasit. Poblíž zasažené budovy jsou ohořelá auta a množství trosek, kolem nichž probíhají záchranné práce.

Podle serveru v noci z pondělí na úterý platil letecký poplach po celé Ukrajině. Ruské invazní jednotky útočily množstvím raket a kamikadze drony Šahíd íránské výroby.

Masivní raketové útoky zasáhly už například metropoli Kyjev. Ukrajinská armáda uvedla, že zachytila všech 10 raket krátkého doletu, střel s plochou dráhou letu a balistických raket. Trosky však poškodily obytné domy, lékařskou kliniku a vodovod. Zemřeli rovněž tři civilisté včetně jednoho dítěte, dalších 11 bylo zraněno, psal .

Ostřelování je součástí ruské války proti Ukrajině, která pokračuje už od loňského února. Zemřely tisíce civilistů, invazním jednotkám nejsou cizí útoky proti civilní infrastruktuře, ačkoliv na začátku „speciální vojenské operace“, jak válku Kreml nazývá, vůdce Vladimir Putin útoky na civilisty zapíral.