"Chci vzdát úctu výjimečné odvaze těch, kdo fyzicky zasáhli, aby bránili životy ostatních. Pro mě jsou ztělesněním toho nejlepšího v naší zemi a já jim za to jménem celé země děkuji," řekl Johnson.

Královna Alžběta II. dnes v prohlášení vyzdvihla "statečné jedince, kteří riskovali své životy, aby nezištně pomohli" ostatním. Také starosta Londýna Khan ocenil kromě práce policie veřejnost a na sociální síti sdílel video, na němž se lidé vrhli na útočníka.

Na jednom z videí hojně sdílených na sociálních sítích je vidět, jak jeden z mužů stříká na útočníka hasicím přístrojem, zatímco druhý se ho snaží přemoci rohem z narvala. Ten sebral v blízké budově Fishmonger's Hall, kde se terorista účastnil semináře resocializačního programu pro odsouzené a odkud zahájil svůj útok. Polský kuchař jménem Lukasz strhl asi 1,5 metru dlouhý roh ze zdi v této budově.

Jedním z těch, kteří útočníka zastavili, byl i James Ford (42), odsouzený v roce 2004 za vraždu mladé ženy, který se též účastnil semináře pro odsouzené.

Dalším hrdinou je Thomas Gray (24), který pomohl vyrazit útočníkovi z ruky jeden z nožů. "Trénoval jsem rugby a tam je pravidlo, když je v tom jeden, jdou všichni," řekl médiím Gray. "Udělal jsem jen to, co by udělal každý Londýňan," dodal. Popsal, že v pátek projížděl po mostě London Bridge, když najednou uviděl lidi, jak v panice prchají. Zastavil auto a utíkal pomoci.

Když Gray dorazil k útočníkovi, byl už povalený na zemi. "Měl dva nože, každý v jedné ruce," popsal Gray. "Dupl jsem mu na levé zápěstí a někdo další pak odkopl jeden z nožů pryč. Chtěl jsem nůž zvednout a v tom jsem slyšel policistu, jak říká: Má bombu," dodal Gray. Podle policie se později ukázalo, že šlo o vestu s atrapou výbušniny.