Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kvůli koronaviru nebude toaletní papír? Obavy přiživil kuriózní incident

Toaletní papír
Toaletní papír
Foto: Reprofoto YouTube

Na předměstí australského města Brisbane ve středu zachvátil požár kamion převážející náklad toaletního papíru, což mezi tamními obyvateli ještě více podnítilo strach z možného nedostatku tohoto hygienického produktu. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Kvůli šířící se nákaze nového typu koronaviru totiž také v Austrálii lidé ve velkém skupují nejen trvanlivé potraviny, ale i hygienické prostředky včetně toaletního papíru.

Při požáru shořely tisíce roliček toaletního papíru, řidič vyvázl bez zranění. Část nákladu se ale podařilo zachránit - podle hasičů přibližně polovinu. I tak se ale zpráva dostala na titulní stránky australských médií, což podle Reuters vedlo ke zvýšení paniky mezi Australany.

Ti v posledních dnech berou nákupní střediska útokem takovou měrou, že obchodní domy přikročily k regulaci prodeje balení toaletního papíru na zákazníka a výrobci uvádí, že jejich linky pracují 24 hodin denně.

Obyvatele se už pokusil uklidnit také premiér Scott Morrison, který spoluobčany ujistil o nenarušeném zásobování touto důležitou hygienickou pomůckou. Zároveň je vyzval, aby produkt zbytečně nehromadili.

Profesorka marketingu Jana Bowdenová z Macquarieovy univerzity v Sydney k výzvám úřadů poznamenala, že taková prohlášení vlády i omezení prodeje v kritických momentech naopak jen paniku přiživují.

Ne každý ale situaci bere vážně. Například deník Northern Territory News, který je znám tím, že si z nelehkých témat často tropí legraci, v dnešním vydání ponechal osm prázdných stran. K nim poznamenal, že je dává k dispozici čtenářům jako řešení toaletní krize.

Témata:  toaletní papír Austrálie zajímavosti COVID-19 koronavirus koronavirus (coronavirus) COVID-19

Aktuálně se děje

24. dubna 2024 11:40

Počasí: Meteorologové nadále varují před nočním mrazem v Česku

Každým dnem se blíží očekávané oteplení, ale před námi jsou ještě alespoň dvě mrazivé noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středeční výstraze upozornil, že v noci na čtvrtek a na pátek klesnou teploty pod nulu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy