Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Toaletní papír nad zlato. Epidemie koronaviru vedla ke kurióznímu zločinu

Toaletní papír
Toaletní papír
Foto: Reprofoto YouTube

Policie v Hongkongu v pondělí zadržela dva muže podezřelé z loupežného přepadení řidiče dodávky se stovkami rolí toaletního papíru. Toto zboží se v Hongkongu stalo vzácným kvůli obavám, které provázejí epidemii nového koronaviru. Třetí podezřelý je na útěku, ale kořist se policii podařilo nalézt, napsala agentura AFP.

V Hongkongu je už několik dnů obtížné zakoupit si toaletní papír, i když místní vláda stále tvrdí, že zásobování epidemie neovlivnila.

V pondělí ráno byl řidič kamionu okraden třemi muži před supermarketem v jedné ze čtvrtí města, kde historicky operuje místní mafie, zvaná triády.

"Dodavateli hrozili tři muži vyzbrojení noži, kteří ukradli balíčky toaletního papíru za více než 1000 hongkongských dolarů (asi 3000 Kč)," řekl policejní mluvčí. Televizní stanice Now TV ukázala i záběry policejního vyšetřovatele u několika palet s toaletním papírem před supermarketem. Jedna z nich byla z poloviny prázdná.

Vzhledem k tomu, že supermarkety nejsou s to dost rychle doplňovat zásoby nedostatkového zboží, ještě před otevřením před obchody vznikají dlouhé fronty zákazníků. A sotva doplněné police se po otevření v mžiku vyprázdní.

Spotřebitelé se stejným způsobem vrhají i na rýži, těstoviny, na čisticí prostředky či alkohol. Místní úřady nicméně tvrdí, že dodávky potravin a výrobků pro domácnost zůstávají konstantní.

Také řetězec supermarketů Wellcome označil pondělní loupež za nesmyslný čin a ujistil, že má dostatečnou zásobu toaletního papíru. "Dočasný nedostatek byl způsoben náhlým a neobvyklým nárůstem poptávky," dodal.

"Ukradl bych spíše roušky na obličej než toaletní papír," vtipkoval jeden z obyvatel Hongkongu. Ve velkoměstě, v němž bylo dosud zjištěno na 60 případů nákazy koronavirem, v současné době chybějí roušky, které mají chránit před virovou infekcí.

Témata:  Hongkong toaletní papír loupež COVID-19 koronavirus zajímavosti

Aktuálně se děje

22. května 2024 17:26

Exposlanec Feri bude vyzván k nástupu do vězení bez odkladu

Exposlanec Dominik Feri dostane výzvu k nástupu do vězení bez odkladu, rozsudek byl shledán vykonatelným, informovala Česká televize ve středu. Ferimu byl na konci dubna potvrzen tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy