Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hongkong v lednu postupně otevře hranice s Čínou, zavřené kvůli covidu

Hongkong
Hongkong
Foto: Pixabay

Hongkong do poloviny ledna postupně otevře své hranice s pevninskou Čínou, které úřady uzavřely v souvislosti s pandemií covidu-19. Podle agentury Reuters to dnes oznámil hongkongský správce John Lee.

"Nyní můžeme dosáhnout znovuotevření hranic s pevninou," řekl Lee na hongkongském letišti po návratu z Pekingu. Cílem je podle něj navrátit hranice do stejného stavu jako před pandemií covidu-19.

Omezení cestování přes hranici mezi tímto velkoměstem pod čínskou správou a pevninskou částí Číny zavedly úřady na začátku roku 2020. Znovuotevření hraničních přechodů pak úřady několikrát odložily kvůli vlnám onemocnění v Hongkongu nebo pevninské Číně. Přísná pravidla zavedená v boji s covidem-19 uvolnily později než zbytek světa.

Obyvatelé bývalé britské kolonie Hongkongu se mohou na pevninu dostat jen leteckou dopravou nebo přes dvě kontrolní místa - jedno je u Šenčenského zálivu a druhé na mostě, který spojuje Hongkong s nedalekou bývalou portugalskou kolonií Macao. Většina ostatních přechodů je uzavřena od začátku roku 2020, včetně železničních spojů.

Témata:  Hongkong Čína

Aktuálně se děje

17. června 2024 17:02

Mírový summit o Ukrajině podle Kremlu nemá žádný výsledek

Moskva se v pondělí poprvé podělila o názor na závěry víkendového mírového summitu o Ukrajině ve Švýcarsku. Podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova má konference zanedbatelné výsledky, přičemž se podle Ruska ukázalo, že jednání bez něj jsou zbytečná.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy