Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hongkong ruší povinnou karanténu v hotelu pro lidi, kteří do něj přicestují

Hongkong
Hongkong
Foto: Pixabay

Hongkong od 26. září zruší kontroverzní nařízení, na základě kterého lidé přijíždějící do tohoto města museli na tři dny do karantény v určeném hotelu. Tamní úřady opatření zavedly před více než dvěma a půl lety kvůli šíření koronaviru, komplikovalo však život obyvatelům i firmám.

Lidé přijíždějící do Hongkongu budou moci být doma nebo v hotelu, ale tři dny budou muset sledovat svůj zdravotní stav. Do školy nebo do práce budou smět chodit, nebudou ovšem během tohoto období navštěvovat bary nebo restaurace. Po negativním testu povedeném čtvrtý den se už budou moci pohybovat bez omezení.

Lidé, kteří se chystají do Hongkongu letecky, už nebudou muset dva dny před odletem podstoupit PCR test na koronavirus, postačí jim antigenní test.

Podnikatelské skupiny, diplomaté i obyvatelé opatření hongkongských úřadů proti šíření koronaviru kritizují a tvrdí, že ohrožují konkurenceschopnost města i jeho pozici globálního finančního centra.

Hongkong je čínské území se zvláštní správou. V pevninské Číně stále platí strategie "nulového covidu" a po příjezdu ze zahraničí musejí lidé do sedmidenní karantény v hotelu, píše agentura DPA.

Témata:  Hongkong

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 11:34

Felix Slováček vrací úder. Takhle okomentoval odsouzení Pavla Novotného

Bouřlivák a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (44, ODS) se opět ocitl v hledáčku justice – a tentokrát možná s vážnými následky. Obvodní soud pro Prahu 5 mu ve čtvrtek vyměřil tří měsíční trest odnětí svobody za porušení podmínky, kterou si odpykával kvůli výtržnictví, podněcování k trestnému činu a nebezpečnému pronásledování. Rozsudek je zatím nepravomocný a Novotný proti němu okamžitě podal stížnost.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.