Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kyjev opět odrážel dronový útok, nejméně jeden člověk zemřel

Ukrajina, Kyjev
Ukrajina, Kyjev
Foto: Pixabay

Nejméně jeden civilista nepřežil další ze série květnových ruských útoků na ukrajinskou metropoli Kyjev. O úmrtí muže středního věku informoval starosta Vitalij Kličko prostřednictvím sociálních sítí.

Šéf místní civilní a vojenské správy Serhij Popko už v pátek uvedl, že Kyjev čelil během května 13 útokům. V neděli tedy šlo už o čtrnáctý ruský útok. Kličko podle deníku Kyiv Post uvedl, že ukrajinská protivzdušná obrana sestřelila více než 20 dronů.

Některé bezpilotní stroje ale město zasáhly. "Pětatřicetiletá žena byla hospitalitována a jednačtyřicetiletý muž zemřel," napsal Kličko na telegramu. Dron údajně dopadl v blízkosti čerpací stanice.

Témata:  válka na Ukrajině Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

29. března 2026 8:58

28. března 2026 21:46

Lucie Bílá se oficiálně stala youtuberkou

Zpěvačka Lucie Bílá (59) má ve své sbírce nespočet prestižních hudebních cen, ale její nejnovější úlovek mezi všemi trofejemi výrazně vyčnívá. Mnohonásobná slavice se totiž dočkala uznání v digitálním světě a stala se z ní oficiálně oceněná youtuberka. Za překonání hranice 100 tisíc odběratelů na svém kanále obdržela plaketu, kterou by v dobách svých začátků vůbec nečekala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy