reklama

"Policie jednoho člověka zastřelila. Jakmile to bude možné, poskytneme další podrobnosti," oznámila londýnská policie. Na twitteru se mezitím objevily snímky člověka bezvládně ležícího na chodníku a také několik videí, na nichž zasahující policisté střílejí na muže na zemi, kterého se předtím pokoušela přemoci skupina lidí.

Policie vyzvala obyvatele, aby se k místu nepřibližovali. "Pokud jste v blízkosti události, poslouchejte příkazy jakéhokoli policisty," dodala.

BBC zveřejnila informaci svého reportéra, podle kterého několik mužů zaútočilo na jiného muže. Hlášena byla také střelba. Na fotografiích na twitteru je nákladní vůz, který stojí napříč jízdními pruhy.

Na dostupných záběrech je rovněž vidět, jak lidé z mostu i jeho okolí utíkali. Podle svědků se přítomnýáczh zmocnila panika. Zveřejněny byly i snímky očividně zraněné ženy, kterou z místa odnášela čtveřice policistů. Britská média informují zhruba o pěti zraněných.

Na místě jsou vedle policistů i zdravotníci a hasiči. Přilehlá stanice London Bridge byla uzavřena.

O případu byl informován premiér Johnson. "Chci poděkoval policii a všem záchranným složkám za jejich okamžitou reakci," uvedl ministerský předseda. Ministr vnitra Sajid Javid sdělil, že ho událost velmi znepokojila. Londýnský starosta Sadiq Khan uvedl, že je v úzkém kontaktu s šéfem metropolitní policie.

London Bridge přes Temži spojuje londýnské části City a Southwark. Most se v červnu 2017 stal dějištěm teroristického útoku, který si zde a také v několik set metrů vzdálené čtvrti Borough Market vyžádal osm obětí, zahynuli také tři útočníci a dalších takřka padesát lidí utrpělo zranění.

reklama