Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Londýn pod útokem: Policie v akci, útočníka zastřelila

Policie Velké Británie
Policie Velké Británie
Foto: Filip Toužimský, EuroZprávy.cz

Ozbrojené jednotky dnes v britské metropoli při zásahu u incidentu na mostě London Bridge zastřelily muže. Policie podrobnosti o zastřeleném zatím nezveřejnila. O události na mostě sdělila, že to byl útok nožem a že je několik zraněných, ale že pozadí je stále nejasné, proto z preventivních důvodů postupuje jako v případě teroristického činu. Britský premiér Boris Johnson již policii za zásah poděkoval.

"Policie jednoho člověka zastřelila. Jakmile to bude možné, poskytneme další podrobnosti," oznámila londýnská policie. Na twitteru se mezitím objevily snímky člověka bezvládně ležícího na chodníku a také několik videí, na nichž zasahující policisté střílejí na muže na zemi, kterého se předtím pokoušela přemoci skupina lidí.

Policie vyzvala obyvatele, aby se k místu nepřibližovali. "Pokud jste v blízkosti události, poslouchejte příkazy jakéhokoli policisty," dodala.

BBC zveřejnila informaci svého reportéra, podle kterého několik mužů zaútočilo na jiného muže. Hlášena byla také střelba. Na fotografiích na twitteru je nákladní vůz, který stojí napříč jízdními pruhy.

Na dostupných záběrech je rovněž vidět, jak lidé z mostu i jeho okolí utíkali. Podle svědků se přítomnýáczh zmocnila panika. Zveřejněny byly i snímky očividně zraněné ženy, kterou z místa odnášela čtveřice policistů. Britská média informují zhruba o pěti zraněných.

Na místě jsou vedle policistů i zdravotníci a hasiči. Přilehlá stanice London Bridge byla uzavřena.

O případu byl informován premiér Johnson. "Chci poděkoval policii a všem záchranným složkám za jejich okamžitou reakci," uvedl ministerský předseda. Ministr vnitra Sajid Javid sdělil, že ho událost velmi znepokojila. Londýnský starosta Sadiq Khan uvedl, že je v úzkém kontaktu s šéfem metropolitní policie.

London Bridge přes Temži spojuje londýnské části City a Southwark. Most se v červnu 2017 stal dějištěm teroristického útoku, který si zde a také v několik set metrů vzdálené čtvrti Borough Market vyžádal osm obětí, zahynuli také tři útočníci a dalších takřka padesát lidí utrpělo zranění.

Témata:  Velká Británie policie Velká Británie terorismus Londýn teroristický útok na London Bridge

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy