Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Medvěd zaútočil na Slovensku na turisty. Dva zranil

Zoo Bratislava, Medvěd hnědý
Zoo Bratislava, Medvěd hnědý
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Dnes došlo ve středoslovenském pohoří Poľana k incidentu, kdy medvěd zranil dva turisty. Na místě zasahovali záchranáři spolu s členy Zásahového týmu pro medvěda hnědého.

Zraněná dvojice byla transportována do nemocnice v Banské Bystrici pomocí vrtulníku. Muži ve věku 39 a 49 let utrpěli zranění na rukou, nohou a také v obličeji. Jejich stav je stabilizovaný, přičemž u jednoho z nich je zranění hlavy vážné, jak uvádí server Noviny.sk.

Střet s medvědem se odehrál mimo turistickou stezku, sdělili záchranáři. Vzhledem k obtížně přístupnému terénu nemohl vrtulník přistát a hrozilo nebezpečí, že medvěd se může stále pohybovat v okolí. Zranění turisté byli vytaženi na palubu vrtulníku pomocí navijáku.

Střety lidí s medvědy nejsou na Slovensku ojedinělé. Značnou pozornost veřejnosti a politiků vzbudil případ z března letošního roku, kdy medvěd zranil několik osob ve městě Liptovský Mikuláš na severu země.

Ministr životního prostředí Tomáš Taraba následně informoval, že útočící medvěd byl zastřelen. Podle zástupce opozice však zásahový tým zastřelil jiné zvíře. Otázka možné regulace počtu chráněných medvědů se stala součástí politické kampaně před loňskými parlamentními volbami i volbou prezidenta. 

Témata:  Slovensko medvědi

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy