Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mexiko v šoku. Policie našla v doupěti drogového kartelu desítky lebek

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Mexická policie minulý týden při razii objevila v doupěti podezřelých členů drogového kartelu v mexické metropoli přes 40 lebek, desítky kostí a také embryo u oltáře. Úřady to podle agentury Reuters oznámily v neděli.

Čtyři lebky byly zabudované přímo do oltáře v nechvalně známé čtvrti Tepito, kde policie v úterý zatkla 31 lidí podezřelých z působení v drogových kartelech. Soudce však nařídil propuštění 27 podezřelých.

Fotografie, kterou zveřejnila mexická generální prokuratura, zachycuje shluk lebek kolem oltáře. Mluvčí generálního prokurátora uvedla, že úřady stále vyšetřují původ nejméně 42 lebek.

HALLAN 55 CRÁNEOS EN BUNKER DE 'EL LUNARES', LÍDER DE LA UNIÓN#PoliciacaMéxico #Tepito https://t.co/FUocMun4na pic.twitter.com/QC28P75bmT

— Termápolis Noticias (@TermapolisAgs) October 28, 2019

Vyšetřovatelé rovněž objevili nože, 40 čelistních kostí, 30 kostí z nohou nebo paží a také embryo, přičemž není jasné, zda je lidské.

Témata:  Mexiko gangy

Aktuálně se děje

21. května 2024 17:22

Tusk obvinil ruské agenty ze založení velkého požáru ve Varšavě

Polský premiér Donald Tusk označil za pravděpodobné, že za nedávným velkým požárem obchodního centra ve Varšavě jsou ruské tajné služby. Polsko má také disponovat informacemi, že Rusko na svém území soustřeďuje migranty, které následně využívá k nátlaku na společné hranici s Polskem. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy