Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mexiko v šoku. Policie našla v doupěti drogového kartelu desítky lebek

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Mexická policie minulý týden při razii objevila v doupěti podezřelých členů drogového kartelu v mexické metropoli přes 40 lebek, desítky kostí a také embryo u oltáře. Úřady to podle agentury Reuters oznámily v neděli.

Čtyři lebky byly zabudované přímo do oltáře v nechvalně známé čtvrti Tepito, kde policie v úterý zatkla 31 lidí podezřelých z působení v drogových kartelech. Soudce však nařídil propuštění 27 podezřelých.

Fotografie, kterou zveřejnila mexická generální prokuratura, zachycuje shluk lebek kolem oltáře. Mluvčí generálního prokurátora uvedla, že úřady stále vyšetřují původ nejméně 42 lebek.

HALLAN 55 CRÁNEOS EN BUNKER DE 'EL LUNARES', LÍDER DE LA UNIÓN#PoliciacaMéxico #Tepito https://t.co/FUocMun4na pic.twitter.com/QC28P75bmT

— Termápolis Noticias (@TermapolisAgs) October 28, 2019

Vyšetřovatelé rovněž objevili nože, 40 čelistních kostí, 30 kostí z nohou nebo paží a také embryo, přičemž není jasné, zda je lidské.

Témata:  Mexiko gangy

Související

Aktuálně se děje

7. února 2026 21:55

Babiš chtěl Turkovi zakazovat sociální sítě. Motorista se ale nestal ministrem

Premiér Andrej Babiš (ANO) nebude chtít po Motoristech, aby přišli s jiným kandidátem na post ministra životního prostředí. Motoristé navrhli poslance Filipa Turka, prezident Petr Pavel má k jeho osobě výhrady a nehodlá jej jmenovat. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy