reklama

Argentinské ministerstvo zdravotnictví ohlásilo, že schválilo používání ruské vakcíny Sputnik V. Argentina je po Bělorusku teprve druhou zemí mimo Rusko, jež učinila takový krok, uvádí agentura Reuters. V listopadu země uzavřela smlouvu na dodávku 25 milionů dávek této vakcíny.

Kanada se po USA dnes stala druhou zemí na světě, jež schválila používání vakcíny od společnosti Moderna. Kanada již dříve udělila souhlas s používáním očkovací látky společnostíá Pfizer a BioNTech. V polovině prosince premiér Justin Trudeau uvedl, že jeho země dostane od společnosti Moderna do konce roku 168.000 dávek.

Mexické úřady počítají, že do konce března dostanou od společnosti Pfizer 7,5 milionu dávek vakcíny, na níž Pfizer spolupracoval s německou firmou BioNTech. To by mělo stačit na očkování zdravotnického personálu a části lidí ve věku 60 let a více. "Je to největší očkovací kampaň v dějinách (Mexika)," uvedl mexický ministr zdravotnictví Jorge Alcocer. Očkovací kampaň má podle úřadů pokračovat až do března roku 2022. Země podepsala smlouvy na dodávku vakcín také se společnostmi AstraZeneca a Cansino Biologics.

Kvůli obavám ze zhoršení epidemické situace vedení mexického hlavního města dnes rozhodlo o úplném zákazu prodeje alkoholických nápojů v restauracích i obchodech v pátek a o víkendu. Minulý pátek byla v hlavním městě vyhlášena částečná uzávěra, zavřít musely restaurace i část obchodů.

Mexiko vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 na světě. V zemi od začátku epidemie zemřelo 119.500 lidí, nakazilo se 1,34 milionu lidí. Dnes úřady ohlásily 12.500 nových případů nákazy a 897 nových úmrtí za posledních 24 hodin. Podle vlády je ale počet nakažených výrazně vyšší, než uvádí zdravotnické statistiky.

reklama