Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ministři zdravotnictví zemí WHO začnou jednat o tom, jak předcházet pandemiím

Světová zdravotnická organizace (WHO)
Světová zdravotnická organizace (WHO)
Foto: Reprofoto ČT

V Ženevě dnes začne třídenní mimořádné shromáždění Světové zdravotnické organizace (WHO) za účasti ministrů zdravotnictví 194 členských zemí, kteří budou jednat o reformách, které by měly předejít budoucím pandemiím. Při pokračující pandemii nemoci covid-19 vyvolala v posledních dnech znepokojení nová varianta koronaviru omikron, která byla odhalena v Jihoafrické republice. Vykazuje mnoho mutací, které podle vědců možná vedou ke snadnějšímu přenosu.

V reakci na novou variantu omikron se dnes v Británii uskuteční mimořádná schůzka ministrů zdravotnictví skupiny G7. Výskyt varianty omikron, kterou zaznamenala řada států včetně Česka, dále komplikuje situaci v době, kdy se Evropa potýká s další vlnou epidemie covidu.

Kvůli rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem zpřísní opatření ode dneška Slovensko. Zaměstnavatelé tam začnou vyžadovat covidové certifikáty od zaměstnanců nebo je testovat, jinak pracovník dostane neplacené volno.

S dalšími omezeními přichází i severoněmecké město Hamburk, kde se neočkovaní ode dneška nedostanou do hotelů ani volnočasových a kulturních zařízení.

Témata:  Ministerstvo zdravotnictví WHO

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 20:07

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vladimir Putin, ruský prezident

Putin je jako auto na dálnici bez brzd. Nic ho nezastaví, píše server

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.