reklama

Ruské letecké společnosti budou podle Reuters moci posílat svá letadla do cizích zemí, aby tam vyzvedla ruské občany a dopravila je do vlasti.

Moskevská radnice dnes přikročila ke zpřísnění epidemiologických pravidel, které má omezit šíření koronaviru v metropoli, jež je hlavním ohniskem nákazy v Rusku. Po středečním rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina zastavit příští týden prakticky veškerou výrobu a uzavřít velkou většinu obchodů v celé zemi, zavedl dnes moskevský starosta Sergej Sobjanin další přísná opatření.

Starosta doporučil Rusům, aby se Moskvě vyhnuli, a zakázal Moskvanům návštěvu kostelů. Ve městě budou otevřeny pouze obchody s potravinami, restaurace budou vydávat pokrmy jen přes výdejní okno, informuje Reuters. Moskevské parky, včetně oblíbeného Gorkého parku v centru města, budou uzavřeny.

Hlavní epidemiolog Moskvy Nikolaj Malyšev dnes v moskevském rozhlasu řekl, že za posledních 24 hodin se ve městě počet nakažených zvýšil trojnásobně. Lékaři se podle něj připravují na "explozivní" rozvoj epidemie.

Rusko ve středu ohlásilo rekordní denní nárůst počtu pacientů nakažených koronavirem. Potvrzených případů bylo 658, o 163 více než v úterý. Dva starší pacienti s nemocí COVID-19 zemřeli, úřady však u nich nezveřejnily přesnou příčinu smrti.

Loading...
reklama