Rusko zavádí sankce proti americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi, šéfovi diplomacie USA Antonymu Blinkenovi, ministrovi obrany Lloydovi Austinovi a dalším představitelům současné americké administrativy.
Na svých internetových stránkách o tom informuje ruské ministerstvo zahraničí, podle kterého jde o reakci na to, že Spojené státy zakázaly vstup na své území nejvyšším představitelům Ruské federace.
"Tento krok, který je třeba považovat za reakci na jednání Spojených států, byl nevyhnutelným důsledkem krajně rusofobní orientace současné americké administrativy," uvádí se v prohlášení ruského ministerstva zahraničí.
Na "černém seznamu" je celkem 13 lidí, například také bývalá americká první dáma a někdejší šéfka diplomacie Hillary Clintonová, šéf sboru náčelníků štábů Mark Milley, mluvčí Bílého domu Jen Psakiová nebo Hunter Biden, syn nynějšího šéfa Bílého domu.
Témata: Rusko, Joe Biden, Antony Blinken
Související
14. září 2025 13:43
13. září 2025 21:58
13. září 2025 15:47
11. září 2025 9:29
10. září 2025 14:59
10. září 2025 13:52