Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muslim dostal trest smrti. Během představení vtrhl na jevišti a bodal do herců

Trest smrti
Trest smrti
Foto: Pixmac

Soud v Saúdské Arábii dnes odsoudil k trestu smrti muže, který v listopadu v metropoli Rijádu pobodal tři účinkující ze španělského divadelního souboru. S odkazem na saúdskoarabskou státní televizi o tom informovala agentura Reuters. Další muž, který byl do incidentu zapleten, dostal 12 a půl roku vězení.

Útok z 11. listopadu se objevil na krátkém videu na twitteru.

Foreign performers attacked by knife-wielding Saudi man during #RiyadhSeasonHowever, such a woman performance & musical instruments are still considered sinful & distractions from God by many Saudi citizens .. pic.twitter.com/q43MNKYPfS

— Ahmad_Alyehri ?? (@Ahmad_Alyehri) November 11, 2019

Útočníkem byl podle předchozích zpráv televize Al-Ichbáríja 33letý Jemenec. Oběti útoku, dva muži a jedna žena, utrpěli jen povrchová zranění a nebyli v ohrožení života.

Představení se odehrávalo v rámci několikaměsíčního kulturního festivalu, jež je součástí širší snahy korunního prince Muhammada bin Salmána otevřít saúdskoarabskou společnost a snížit závislost místní ekonomiky na příjmech z ropy.

Podle nevládní organizace Amnesty International (AI) popravila Saúdská Arábie v loňském roce 149 lidí, většinu z nich za vraždy či za trestné činy spojené s prodejem drog. Podle AI přitom v řadě případů místní soudy nedodržují mezinárodní zásady pro spravedlivý proces a trest smrti udělují na základě přiznání získaných mučením.

Témata:  Saúdská Arábie trest smrti

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy