Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž v USA spálil vlajku homosexuálů, dostal drakonický trest

Věznice
Věznice
Foto: Pixabay

Na více než šestnáct let poslal soud v americkém státě Iowa do vězení muže, který spálil duhovou vlajku, symbol komunity LGBT (lesbiček, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Informovala o tom agentura AP.

Třicetiletý Adolfo Martinez z města Ames ve státě Iowa ukradl v červnu duhovou vlajku z protestantského kostela a následně ji spálil před nočním klubem. Zároveň vyhrožoval, že vypálí i klub.

Médiím později řekl, že čin spáchal, protože "nesouhlasí s homosexualitou".

Už v listopadu Martineze porota shledala vinným ze zločinu z nenávisti, trestného činu nedbalého zacházení s ohněm či výbušninami a z obtěžování. Za první čin jej soud nyní poslal na 15 let, za druhý na rok a za třetí na 30 dní do vězení. Odpykat by si měl tresty v řadě za sebou.

Témata:  homosexuálové USA vlajky

Související

Aktuálně se děje

1. června 2026 21:23

1. června 2026 18:59

Dva roky od smrti Karla Heřmánka: Vdova Hana otevřeně promluvila

Hana Heřmánková se necelé dva roky po ztrátě svého manžela, herce a principála Karla Heřmánka, opírá především o podporu svých dětí a rozrůstající se rodiny. Ve zpovědi pro Blesk popsala, jak prožívá toto náročné období a jakou radost jí dělají její synové.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy