reklama

Muži nyní hrozí až 19 let vězení, napsal zpravodajský server BBC.

Podezřelý se podle obžaloby obracel na lidi bez domova v oblasti města Huntington Beach a nabízel jim jídlo, v němž byla přidaná extrémně dráždivá látka obsahující kapsaicin. Ten se získává z chilli papriček a je hlavní přísadou pepřových sprejů.

Cable některým svým obětem řekl, že se účastní zvláštní výzvy, a dal jim pivo, aby je přesvědčil k požití látky. Další však nevěděli, že jídlo, které dostali, tuto skrytou ingredienci vůbec obsahuje.

Několik lidí po požití látky projevovalo symptomy záchvatu, jiným se špatně dýchalo či zvraceli. Několik osob skončilo v nemocnici.

"Využil je a otrávil je pro vlastní zvrácenou zábavu a jejich bolest si nahrával na video, aby ji mohl prožívat znovu a znovu," řekl prokurátor okresu Orange County Todd Spitzer.

Cable čelí osmi obviněním z otravy. Přitěžující okolností navíc v jeho případě je, že jedna z obětí byla důchodového věku, a také že do své činnosti zahrnul další nezletilou osobu.

Soud loni poslal na 15 měsíců za mříže španělského youtubera za to, že obelstil bezdomovce, aby snědl sušenku naplněnou zubní pastou.

reklama