Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bezdomovec vrátil peněženku s 50 tisíci korunami. Vydělal na tom statisíce

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Jana Maxová, EuroZprávy.cz

Lidé v online sbírce za jediný den přispěli více než 34 000 eur pro bezdomovce, který v Amsterdamu odevzdal na policii nalezenou peněženku obsahující zhruba 2 000 eur, uvedla nizozemská média.

Hadjer Al-Ali našel peněženku při hledání vratných lahví v odstaveném vlaku, které by mohl vyměnit za hotovost. Peněženku s přibližně 2 000 eury (50 tisíc korun) předal policii, protože podle svých slov "vždy vrátí, co najde".

Policie ocenila jeho poctivost Stříbrným palcem a dárkovým poukazem v hodnotě 50 eur. V peněžence nebyly žádné doklady, které by umožnily kontaktovat majitele. Pokud se majitel k peněžence a penězům do roka nepřihlásí, připadnou nálezci.

Na webové stránce sbírky nazvané "podpora pro poctivého Hadjera" se po prvním dni od spuštění objevila částka 34 102 eur (850 tisíc korun).

Muž, který již 18 měsíců přespává na ulici, reagoval na situaci slovy, že po vrácení peněženky se jeho život "zcela změnil". Díky vybraným penězům si nyní bude moci pořídit bydlení a změnit svůj život, dodal.

Otec dvou dětí obdržel také mnoho zpráv od lidí, kteří mu nabízeli práci. Jeden anonymní dárce přispěl do sbírky 750 eur.

"Chci všem moc poděkovat... Nedokážu popsat, jak se teď cítím... Lidé mi říkají ty nejmilejší a nejkrásnější věci. Nemůžu najít slova, nevím, co říct, jsem plný adrenalinu," řekl Hadjer. 

Témata:  bezdomovci Nizozemí

Související

Aktuálně se děje

14. listopadu 2025 8:28

Válečnou sekeru nezakopali. Hřib opět reagoval na Suchánka, posílá ho do MHD

Michal Suchánek se už dvakrát vyjádřil k pražské dopravě s důrazem na roli pirátského politika Zdeňka Hřiba. Náměstek primátora reagoval jednou a teď i podruhé. Herce a komika vyzval, aby sešel mezi "plebs". 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Sergej Lavrov

Konec spekulací o Lavrovovi. Šéf ruské diplomacie se opět vynořil

Konec spekulacím. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov se opět objevil na veřejnosti a prohlásil, že Moskva je nadále připravena jednat o přípravě summitu mezi ruskou a americkou hlavou státu. V uplynulých dnech se přitom vyskytly spekulace, že Lavrov po více než 20 letech ve funkci upadl v nemilost prezidenta Vladimira Putina kvůli debaklu ve věci neuskutečněného jednání s americkým protějškem Donaldem Trumpem.