Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bezdomovec vrátil peněženku s 50 tisíci korunami. Vydělal na tom statisíce

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Jana Maxová, EuroZprávy.cz

Lidé v online sbírce za jediný den přispěli více než 34 000 eur pro bezdomovce, který v Amsterdamu odevzdal na policii nalezenou peněženku obsahující zhruba 2 000 eur, uvedla nizozemská média.

Hadjer Al-Ali našel peněženku při hledání vratných lahví v odstaveném vlaku, které by mohl vyměnit za hotovost. Peněženku s přibližně 2 000 eury (50 tisíc korun) předal policii, protože podle svých slov "vždy vrátí, co najde".

Policie ocenila jeho poctivost Stříbrným palcem a dárkovým poukazem v hodnotě 50 eur. V peněžence nebyly žádné doklady, které by umožnily kontaktovat majitele. Pokud se majitel k peněžence a penězům do roka nepřihlásí, připadnou nálezci.

Na webové stránce sbírky nazvané "podpora pro poctivého Hadjera" se po prvním dni od spuštění objevila částka 34 102 eur (850 tisíc korun).

Muž, který již 18 měsíců přespává na ulici, reagoval na situaci slovy, že po vrácení peněženky se jeho život "zcela změnil". Díky vybraným penězům si nyní bude moci pořídit bydlení a změnit svůj život, dodal.

Otec dvou dětí obdržel také mnoho zpráv od lidí, kteří mu nabízeli práci. Jeden anonymní dárce přispěl do sbírky 750 eur.

"Chci všem moc poděkovat... Nedokážu popsat, jak se teď cítím... Lidé mi říkají ty nejmilejší a nejkrásnější věci. Nemůžu najít slova, nevím, co říct, jsem plný adrenalinu," řekl Hadjer. 

Témata:  bezdomovci Nizozemí

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy