Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

MZV: Žena, která v noci zemřela na Krétě, nebyla česká občanka

Kréta, ilustrační fotografie.
Kréta, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Žena, která v noci na dnešek zemřela na Krétě v sutinách domu po sesuvu skály, nebyla česká občanka. České ministerstvo zahraničí to má potvrzeno od řeckých úřadů, sdělila ČTK zástupkyně mluvčí Černínského paláce Mariana Wernerová. Agentura AFP a řecká televize ERT předtím informovaly o české oběti a dvou zraněných v letovisku Agia Fotia na jihovýchodě Kréty. Podle agentuře Reuters pochází mrtvá ze Slovinska.

Krátce po půlnoci se ze skály nad domy, které si pronajímají turisté, odlomil masivní blok kamení a zasypal dům. Na místo přijely desítky záchranářů, kteří se čtyři pokoušeli rodinu z domu vyprostit. Když našli tělo ženy, už jen konstatovali smrt, uvedla řecká televize ERT, která přinesla také snímek zavaleného domu. Manžel a syn mají jen lehká zranění. Rodina se dnes měla vracet domů.

Nad letoviskem jsou skály a podle ERT se místní obyvatelé obávají dalších sesuvů. Podle prezidenta místní hotelové asociace Georga Vardakise ale nic nenasvědčovalo hrozícímu nebezpečí, píše AFP.

Témata:  Řecko

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.