Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Krymu hořelo, nejtvrdší boje se nadále vedou o Bachmut

Ukrajinská armáda
Ukrajinská armáda
Foto: mil.gov.ua **www.mil.gov.ua**

Ukrajinské dronové údery proti ruským cílům podle všeho pokračují. Hasiči od ranních hodin zasahovali u požáru v přístavním městě Sevastopol na Ruskem anektovaném ostrově Krym. Místní správa tvrdí, že oheň způsobil zásah dvěma ukrajinskými bezpilotními stroji.

O požáru informovala americká CNN, která se odvolává na vyjádření místního proruského gubernátora Michaila Razvožajeva na telegramu. Podle jeho slov hořely v Sevastopolu hned čtyři nádrže s pohonnými hmotami.

Plameny se podle Razvožajeva rozšířily na plochu velkou zhruba 1000 metrů čtverečních. Podle AP už se zasahujícím hasičům podařilo zlikvidovat otevřený oheň. Gubernátor tvrdí, že jeden dron se ještě podařilo sestřelit a další deaktivovat.

Nejtvrdší boje podle pravidelného ranního hlášení ukrajinské armády na facebooku nadále probíhají v Lymanu, Bachmutu, Avdijivce a Marjince. "Během uplynulého dne podnikl nepřítel 48 útoků v těchto oblastech na frontě," uvedla armáda.

Témata:  válka na Ukrajině Krym Armáda Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 16:30

Scholz promluvil o opětovné kandidatuře na kancléře

Německý kancléř Olaf Scholz, člen Sociálnědemokratické strany Německa (SPD), oznámil na tiskové konferenci, že se znovu plánuje ucházet o post předsedy německé vlády. Potvrdil to podle agentury Bloomberg krátce po oznámení termínu příštích voleb do Spolkového sněmu, které proběhnou 28. září 2025.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy