Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Sibiři našli ztracený letoun, všichni lidé tvrdé přistání přežili

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Pátrací týmy objevily dopravní letadlo An-28, které dnes zmizelo z radarů v Tomské oblasti na Sibiři, všichni lidé na palubě přežili, informují agentury TASS a Ria Novosti s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace.

Stroj podle nich absolvoval tvrdé přistání. Letounem, jenž mířil z města Kedrovyj do regionální metropole Tomsku, cestovaly necelé dvě desítky lidí.

Letadlo přestalo komunikovat a později byl zachycen nouzový signál, uvedla už dříve agentura Interfax.

Informace o počtu lidí na palubě stroje se různí. Agentury nejprve informovaly o 13 osobách. Později s odvoláním na regionální ministerstvo pro mimořádné situace jejich počet upřesnily na 14 pasažérů a tři členy posádky. Agentura TASS nyní hovoří o 19 lidech na palubě.

Zpráva o zmizení letounu přišla deset dní poté, co se podobný typ letadla zřítil ve špatném počasí na poloostrově Kamčatka. Stroj An-26 havaroval 6. července při letu z regionální metropole Petropavlovsk-Kamčatskij do města Palana na severu kamčatského poloostrova. Neštěstí nepřežil nikdo z 28 lidí na palubě. Úřady příčiny havárie vyšetřují.

Rusko podle agentury Reuters v poslední době vylepšilo bezpečnost svého leteckého provozu. Nicméně nehody starých letadel, zejména v odlehlých ruských regionech, nejsou podle ní výjimečné.

Témata:  Rusko letectví a letadla Sibiř

Aktuálně se děje

14. července 2024 9:31

Světoví politici reagují na atentát na Trumpa. Ozval se i Babiš či Rakušan

Politické rozdíly stranou – na atentát proti Donaldu Trumpovi reagovali zahraniční politici ze všech koutů světa. Vyjadřují zneklidnění a znechucení nad útokem, zároveň však úlevu nad tím, že je kandidát v pořádku. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy