Ukrajinci v rámci protiofenzivy zaznamenali "značné taktické zisky" v oblasti Bachmutu. Tvrdí to americký Institut pro studium války (ISW). Geolokované záběry potvrzují, že jednotky obránců získaly zpět dříve ztracené pozice severně a jižně od města.

Také britské ministerstvo obrany v pravidelné ranní svodce na twitteru v sobotu uvedlo, že Bachmut je v posledních sedmi dnech dějištěm nejintenzivnějších bojů v rámci celé fronty.

"Ukrajinské jednotky zaznamenaly zisky na sever i jih od města drženého ruskými silami. Ruští obránci se velmi pravděpodobně potýkají s nízkou morálkou, mixem nesourodých jednotek a limitovanou schopností najít a zasáhnout ukrajinské dělostřelectvo," uvedl Londýn.

Britové jsou přesvědčeni, že ruské vedení v čele s prezidentem Vladimírem Putinem považuje možnou ztrátu Bachmutu, který má symbolickou hodnotu, za politicky neakceptovatelnou. "Je velice pravděpodobné, že do sektoru dorazí další rezervy," poznamenalo ministerstvo.

Rusové v noci na dnešek podnikli další vzdušný útok. Zasaženo bylo rodné město prezidenta Volodymyra Zelenského, tedy Kryvyj Rih. Šéf Dněpropetrovské oblasti Serhij Lysak uvedl na telegramu, že bezpilotní letouny zasáhly zemědělský podnik.

Šestadvacetiletý muž utrpěl při útoku středně těžká zranění. Na místě navíc vypukl požár. Zničeno bylo několik skladů, došlo k poškození automobilů a dalšího vybavení.