Náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová uvedla na telegramu, že armáda postoupila dva kilometry směrem na Bachmut a neztratila v uplynulých dnech jedinou pozici. Dodala, že nepřítel nedokázal realizovat své plány a utrpěl velké ztráty.

Americký Institut pro studium války (ISW) ve svém shrnutí už předtím zmínila, že Ukrajinci pravděpodobně zaznamenali průlom přes některé ruské linie v oblasti Bachmutu. Podle zámořských expertů navíc nasazení nekvalitních ruských jednotek na křídlech svědčí o tom, že Moskva zřejmě vzdala snahu o obklíčení značného množství ukrajinských vojáků.

Podle ranního hlášení generálního štábu odrazili ukrajinští vojáci během čtvrtka na úsecích fronty u Bachmutu, Lymanu, Avdijivky a Marjinky celkem 44 nepřátelských útoků. Ohledně Bachmutu bylo sděleno, že Rusové podnikli jednu neúspěšnou ofenzivu.

Armáda dále uvedla, že Ukrajina ve čtvrtek čelila šesti raketovým a 59 leteckým úderům, zasaženy byly obce Slovjansk, Kosťantynivka a Záporoží. Pravděpodobnost dalších takových útoků zůstává vysoká.

reklama