Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Ukrajině pokračují tvrdé boje v Bachmutu či Marjince

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie.
Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: mil.in.ua

Nejtvrdší boje na Ukrajině pokračují v Bachmutu a Marjince, uvedla ukrajinská armáda v ranním hlášení. Podle ruskojazyčné verze BBC ze shrnutí generálního štábu vyplývá, že ruské okupační síly se přestaly snažit o postup směrem na Lyman a Kupjansk.

V oblasti Lymanu neproběhl během uplynulých 24 hodin žádný ruský útok. V úseku fronty u Kupjansku se Rusové začali dokonce na některých místech opevňovat, tvrdí štáb ukrajinské armády.

Okupanti se naopak dál snaží o průlom u Bachmutu, Avdijivky a Marjinky, přičemž k nejtvrdším střetům dochází u prvních dvou jmenovaných měst. Ukrajinští vojáci měli v pondělí odrazit celkem 43 útoků nepřítele.

Hrozba raketových a leteckých útoků zůstává na celém území Ukrajiny velká. Během včerejšího dne zaznamenali obránci šest raketových a více než šedesát leteckých úderů.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy