Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Naprostá většina Ukrajinců je podle průzkumu proti ústupkům Rusku v zájmu míru

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Foto: FREE Photo Tereshchenko Oleg / UNIAN

Bez ohledu na ustavičné vzdušné útoky a teror agresora je většina Ukrajinců nadále proti územním ústupkům Rusku, i kdyby měly vést k ukončení války. Uvedl to dnes na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na průzkum Kyjevského mezinárodního institutu KMIS, podniknutý minulý měsíc.

Za nepřípustné pokládá jakékoliv územní ústupky 85 procent dotázaných Ukrajinců. Jen osm procent účastníků usoudilo, že kvůli míru a zachování nezávislosti by se Ukrajina mohla zříct části svého území. Proti ústupkům je drtivá většina dotázaných ve všech regionech, a to i ve východních oblastech země, které válka postihla nejhůře.

Průzkum se koná pravidelně od vypuknutí války, ale výsledky se mění jen nepatrně. V květnu bylo proti územním ústupkům 82 procent dotázaných, v září 87 procent, připomněla ruská redakce BBC.

Témata:  válka na Ukrajině Ukrajina průzkumy

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 9:50

O osudu unesených rukojmích rozhodne příměří, tvrdí Hamás

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy