Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nehoda autobusu na D2 ve směru do Česka. Zranilo se 37 lidí

Na slovenské dálnici D2 došlo k vážné nehodě. (15.5.2023)
Na slovenské dálnici D2 došlo k vážné nehodě. (15.5.2023)
Foto: Záchranný sbor SR

K hrozivé nehodě došlo na dálnici D2 při Kútech v oblasti obce Závod ve směru do České republiky. Srazil se tam autobus a nákladní vůz. Na místě zasahují všechny záchranné složky. Z místa nehody hlásí 37 zraněných a podle informací Nového Času i jedna oběť.

K nehodě kamionu a maďarského autobusu došlo v pondělí dopoledne na dálnici směrem do Kútov v oblasti odpočívadla Závod. Na místě aktuálně zasahují všechny složky.

„Policisté Krajského dopravního inspektorátu v Bratislavě aktuálně provádějí odklon silničního provozu ve směru na Malacky po silnici č.j. I/2 (stará cesta). V souvislosti se vzniklou situací bude dlouhodobě uzavřen uvedený úsek dálnice,“ uvedli policisté na sociální síti.

"Na místě události momentálně zasahuje 28 příslušníků HaZZ z Malacek az Bratislavy, kteří poskytují zraněným osobám předlékařskou první pomoc a vysvobozují zaklíněné osoby z havarovaného autobusu," informovali hasiči na sociální síti. „Podle aktuálních informací utrpělo zranění různého rozsahu 37 cestujících. Informaci o počtu zraněných budeme postupně aktualizovat,“ dodali hasiči.

Podle informací Nového Času je na místě několik zaklíněných osob. "Je to masakr, polovina autobusu je pod kamionem," uvedl svědek nehody pro deník.

Témata:  dopravní nehody Slovensko

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy