Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nehodu autobusu se svatebčany v Austrálii nepřežilo 10 lidí

Autobus, ilustrační fotografie.
Autobus, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Nedělní noční nehoda autobusu v Austrálii si vyžádala nejméně 10 mrtvých a 25 zraněných. Jeden z pacientů je stále v ohrožení života. Vozidlo se převrátilo na cestě ze svatby, novomanželé mezi oběťmi nejsou.

Cestující se podle BBC vraceli ze svatby ve vinařství v populární vinařské oblasti Hunter Valley, když se s nimi převrátil autobus. Novomanželé v něm neseděli. Policie už obvinila osmapadesátiletého řidiče, příčina nehody je předmětem vyšetřování.

K nehodě došlo zhruba půl hodiny před půlnocí místního času, když byla nad oblastí hustá mlha. Autobus se převrátil, když se otáčel na kruhovém objezdu u sjezdu z dálnice. Podle úřadů je aktuálně zpátky na kolech.

Podle serveru ABC News zůstává v nemocnici patnáct zraněných osob, přičemž jeden z pacientů je v kritickém, ale stabilizovaném stavu. Nedělní nehoda je už tak nejhorším incidentem svého druhu v Austrálii od roku 1994.

Témata:  nehody autobusů Autobusy Austrálie

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy