Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Němci vyvíjí vakcínu proti koronaviru, dostali povolení k testování na lidech

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německá firma CureVac, která vyvíjí vakcínu proti koronaviru, dostane podle agentury Reuters ve středu povolení k zahájení testů na lidech. Stane se tak teprve druhou německou společností, která bude moci spustit tuto fázi testů.

Na celém světě se nyní podle Světové zdravotnické organizace (WHO) na lidech testuje 11 možných očkovacích látek proti koronaviru. V Německu dosud povolení k těmto testům obdržela jen firma BioNTech, a to v dubnu.

Na společnost CureVac byla pozornost upřena již v pondělí, kdy německá vláda oznámila, že do ní vloží 300 milionů eur (osm miliard Kč), a získá v ní tak 23procentní podíl.

Firmu podle dřívějších zpráv lákal americký prezident Donald Trump, aby se přesunula do Spojených států, nebo aby jim lék exkluzivně poskytla.

Témata:  očkování koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

15. prosince 2025 15:28

Leoš Mareš a nezáviděníhodné dilema. Budoucnost rádiové show je nejistá

Leoš Mareš se sice v pátek, kdy se Česko loučilo s jeho zesnulým kolegou a kamarádem Patrikem Hezuckým, vrátil do vysílání Evropy 2, ale budoucnost populární Ranní show zůstává zahalena tajemstvím. Objevují se ale první informace ze zákulisí. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy