Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německá policie podnikla razii proti podporovatelům IS

Policie Německo
Policie Německo
Foto: Facebook

Německá policie zadržela během razií sedm osob, které jsou podezřelé z podpory a financování teroristické organizace Islámský stát. Zadržení lidé měli údajně shromažďovat dary a následně je přeposílat radikálům.

Na případ upozornil server DW. Čtyři lidé byli zadrženi v Severním Porýní-Vestfálsku, po jedné osobě zatkli policisté ve spolkových zemích Bádensko-Württembersko a Porýní-Falc a také v Brémách. Podle žalobců z Karlsruhe se do razie zapojilo více než tisíc policistů.

V poutech skončili muži i ženy, převážně německé národnosti. Podezřelí jsou z podpory teroristické organizace, údajně spoluvytvářeli mezinárodní síť, jejíž členové s pomocí platforem jako Telegram sháněli a shromažďovali dary pro Islámský stát v Sýrii.

DW uvádí, že podle vyšetřovatelů sehnali nejméně 65 tisíc eur (1,5 milionu korun). Peníze byly použity na podporu uvězněných členů IS, přičemž některým umožnily zrealizovat útěk.

Témata:  policie Německo Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy